Producenci

oczyszczacz powietrza LIFAair LA500V

Dostępność: brak towaru
Cena: 3 999,00 zł 3999.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: LIFAair
Kod produktu: 0000010081.

Opis

LIFAair LA500V z unikalną stacją pomiarowąLIFAair LA500V jest pierwszym oczyszczaczem powietrza w ofercie fińskiego producenta, w którym zastosowano filtr kompozytowy (połączenie filtra wstępnego, węglowego oraz HEPA). Co więcej, w urządzeniu znajdują się dwa takie filtry! Producent w ten sposób znacznie podniósł wydajność oczyszczacza. Poziom CADR dochodzi do 600 m3/h, co przekłada się na obsłużenie powierzchni nawet 72 m2. Nie zabrakło również genialnej stacji pomiarowej z kolorowym wyświetlaczem, która jest centrum jakości powietrza oraz dowodzenia oczyszczaczem.

Oczyszczacz LIFAair LA500V nie posiada żadnego wyświetlacza, a obsługa odbywa się przez dotyk. Gładząc górną część urządzenia zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przyspiesza się prędkość wentylatora. Natomiast gładzenie w drugą stronę spowoduje zwolnienie pracy wentylatora. Do wyboru jest aż 21 stopni prędkości pracy wentylatora. Producent do obsługi oferuje również aplikację mobilną umożliwiającą pełne sterowanie oczyszczaczem z dowolnego miejsca na świecie. Design urządzenia jest starannie zaprojektowany, obudowa została w całości wykonana z metalu, a górna część oczyszczacza z widokiem na łopatki wentylatora jest prawdziwym majstersztykiem wśród tego typu urządzeń.

Sam oczyszczacz został pozbawiony panelu sterowania czy wyświetlacza. Z przodu pod logiem producenta znajduje się jedynie dioda Led, która informuje o stanie pracy oczyszczacza LIFAair LA500V. Do pełnej obsługi nad oczyszczaczem służy stacja kontrolno-pomiarowa. LIFAsmart LAM01 została wyposażona w kolorowy wyświetlacz (w odróżnieniu od wcześniejszej LAM05), na którym odczytasz i ustawisz wszystkie dostępne opcje urządzenia.

 

Co więcej, dzięki 4 czujnikom (2 w stacji i 2 w oczyszczaczu) dostarcza niezwykle precyzyjnych informacji na temat jakości powietrza:

  • czujnik pyłów PM2.5 i PM10 dostarcza informacji o stężeniu pyłów mogących przenikać do krwi i sprawiać problemy z górnymi drogami oddechowymi, jest to dokładny laserowy czujnik mierzący cząstki w zakresie od 0,3 µm do 10 µm,
  • czujnik CO2, co jest rzadkością w tego typie urządzeń, wskazuje poziom dwutlenku węgla powodującego bóle głowy i gorszą jakość snu,
  • czujnik wilgotności mierzy i wskazuje wilgotność względną w pomieszczeniu, która powoduje wzrost pleśni,
  • czujnik temperatury wskaże temperaturę powietrza w pomieszczeniu.

 

Stacja może posłużyć również jako dokładna przenośna stacja pomiaru jakości powietrza. Zastosowane przez LIFAair czujniki są wyprodukowane przez USA i Japonię i odznaczają się niezwykle precyzyjną reakcją na stan jakości powietrza. Dzięki stacji oraz czujnikom odbywa się również automatyczne oczyszczanie, podczas którego prędkość wentylatora dobierana jest względem stopnia zabrudzenia powietrza. Powietrze jest zawsze czyste, a praca automatyczna wydłuża żywotność filtra, oszczędza energię i utrzymuje możliwie najniższy poziom głośności. Warto zaznaczyć, że producent zdefiniował groźny poziom zanieczyszczeń PM2.5 już od 12 µg/m3, co oznacza bardzo szybką rekację na zmianę jakości powietrza. Masz pewność, że zawsze oddychasz czystym powietrzem!

Stacja LIFAsmart LAM01 na podstawie złożonych obliczeń (algorytm biorący pod uwagę historię pracy urządzenia i jakość otaczającego go powietrza) dostarcza również informacji o kondycji filtrów. Procentowo dowiesz się o stopniu zużycia i unikniesz w ten sposób nadmiernych zmian. Filtr będzie zawsze wymieniony zgodnie z zużyciem. Stacja ma wbudowaną wydajną baterię litową, dzięki której bez obaw możemy zabrać ją zawsze ze sobą (do szkoły, pracy, samochodu czy wyjazdu na urlop) i sprawdzić jakość otaczającego powietrza.

Dane techniczne

Nazwa produktu LIFAair LA500V
Gwarancja 24 miesiące
Zasięg działania do 72m2
Wydajność 600m3/h
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl