Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Myszki dla graczy
Myszki dla graczy

Mnogość sprzętu na rynku może utrudnić podjęcie decyzji niejednemu graczowi. Dlatego przychodzimy z pomocą sprawdzając najlepsze rozwiązania wśród myszek do gier. Sprzęt jest wykorzystywany nie tylko do grania, ale też często do codziennej pracy na komputerze. Dlatego powinien być odporny na intensywne używanie i być w miarę elastyczny.

Jaką myszkę dla graczy wybrać

Preferencje graczy komputerowych są różne. Kiedyś mieliśmy do wyboru tylko myszki kulkowe. Nie były zbyt precyzyjne a nowe rozwiązania dały nam nową jakość. Kiedy pojawiły się pierwsze myszki optyczne i laserowe był to swojego rodzaju przełom. Wtedy też pojawił się dodatkowy dylemat. Czy korzystać z myszek przewodowych czy bezprzewodowych. W niektórych rzeczywiście można było odczuć opóźnienia związane z przesyłaniem danych. Myszki potrzebowały też odpowiedniej powierzchni do pracy. Technologia się rozwijała, pojawiły się bardziej precyzyjne sensory.

Myszki optyczne czy laserowe?

Jeśli bezpośrednio porównamy oba rodzaje myszek to zauważymy oczywiste różnice. W przypadku myszek optycznych zaletą będzie głownie ich cena, brak problemów z pracą sensora oraz lepsze odwzorowanie ruchu. Są też bardziej płynne. Dlatego polecane są nie tylko do grania, ale także do pracy. Wiele osób zwraca uwagę na DPI. W przypadku myszek optycznych możemy liczyć na szerszy aspekt tego parametru.

Myszki laserowe potrafią być naprawdę niezwykle precyzyjne. Jednak ta precyzja wymaga wolniejszego poruszania kursorem. Rozwiązania są też w większości przypadków droższe. Są doceniane w szczególności przez grafików, którzy wymagają często dokładności co do milimetra. To po prostu ułatwia im pracę.

Myszki przewodowe czy bezprzewodowe?

Bezprzewodowe urządzenia to z pewnością wygoda. Wymagane jest jednak ładowanie tych urządzeń. W zależności od ich poboru mocy. Zwykła myszka biurowa wymaga od nas wymiany baterii raz na parę miesięcy. Myszki do gier mogą być jednak pod tym kątem bardziej wymagające. Akumulatory też potrafią swoje ważyć. Jeśli mamy opóźnienie w pracy myszki to będzie to z pewnością niekorzystne do gier. Coś co nie przeszkadza w pracy biurowej dla graczy będzie miało znaczenie. Istnieją rozwiązania, które umożliwiają zminimalizowanie lagów, ale są dość kosztowne. W przypadku myszek bezprzewodowych musimy uważać, aby nie rozładowały się w kluczowym dla nas momencie, np. podczas gry.

Myszki komputerowe przewodowe umożliwiają odwzorowanie ruchów na żywo. Nie jest to jednak rozwiązanie wygodne. Nasze ruchy mogą być ograniczone kablem. Istnieją jednak specjalne bungee do kabli, które ułatwiają nam granie i kabel lepiej się zachowuje. Jeśli potrzebujemy precyzji i szybkości to urządzenia przewodowe dadzą nam przewagę. Większe osiągi i mniejszy lag będą odczuwalne.

Najpopularniejsi producenci myszek komputerowych

W Polsce mamy dostęp do większości producentów sprzętu dla graczy. Dlatego bez problemu dostaniemy myszki od takich marek jak: SteelSeries, Razer, Logitech, Ozone, Genius, Corsair czy też Zowie. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Dobre myszki można dostać już w okolicy 100zł. Trzeba brać pod uwagę swoje potrzeby. Znaczenie będzie miał kształt myszy, jej czujnik oraz ogólna wygoda z użytkowania. Nie każda myszka dla gracza będzie dopasowana do każdej dłoni. Najlepiej sprawdzać różne opcje. Pamiętajmy też o tym, że istnieją myszki dla leworęcznych. Producenci prześcigają się w nowinkach. Posiadają jednak swoje topowe linie myszek, które są rozwijane. SteelSeries posiada swój Rival, a Razer DeathAdder. Dość rozwinięta linie myszek ma Logitech. Znajdziemy tam modele, które są ciągle rozwijane.

Myszki do Counter-Strike

Dość popularną marką produkującą sprzęt dla graczy jest Zowie. Szczególnie upodobali ją sobie gracze CS:GO. Ich klasyczny kształt przypadł do gustu wielu graczom. Posiadają też dobre sensory w rozsądnej cenie. Jest to myszka dość uniwersalna. Niektórzy potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań, które umożliwiają stosowanie odważników. To właśnie odpowiedni ciężar myszki i jej wyważenie będzie kluczowe dla graczy. Nie tylko profesjonalnych, ale też dla tych amatorskich.

Podsumowując można stwierdzić, że ilość dostępnych myszek dla graczy na rynku jest ogromny. Mamy z czego wybierać dlatego warto sprawdzać różne rozwiązania. Czujniki są coraz lepsze i potrafią wiernie odwzorować ruchy na monitorze. Gracze muszą zwracać uwagę nie tylko na wygodę myszki, ale także na jej dodatkowe parametry. W wielu przypadkach dodatkowe przyciski mogą okazać się przydatne. Wymaga to jednak w niektórych przypadkach zmianę stylu gry.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl