Produkt dnia
Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kupujesz orbitrek?
Kupujesz orbitrek?

Orbitrek to jedno z najnowocześniejszych, ale i najbardziej skutecznych pod względem redukcji tkanki tłuszczowej urządzeń, z jakich możesz korzystać podczas domowych treningów. To maszyna, która łączy w sobie efekty ćwiczeń na bieżni, rowerze stacjonarnym i stepperze.  Ćwicząc na orbitreku dbasz o dokładnie te same partie mięśni, gdybyś wykonywał je na maszynach podanych wyżej. Orbitrek to oszczędność czasu, pieniędzy i miejsca. 

Czy wiesz, że już jedna godzina ćwiczeń wystarczy, aby spalić nawet 800 kcal?

Redukcja poziomu tłuszczu w organizmie to jednak nie wszystko – urządzenie świetnie wpływa na podniesienie ogólnej kondycji mięśni, poprawia funkcjonowanie układu krążenia, a także świetnie dotlenia organizm oraz poprawia ogólne samopoczucie. Dodatkowym plusem tych ćwiczeń jest zdecydowanie łagodniejsza eksploatacja stawów, niż ma to miejsce, np. jeżdżąc na rowerze stacjonarnym czy korzystając z bieżni. Podczas użytkowania orbiterków zmuszamy do pracy również mięśnie znajdujące się w obrębie korpusu mięśni brzuch, grzbietu oraz pośladków. Zatem nie tylko angażujemy mięśnie nóg oraz ramiona. Pozwala to spalić zdecydowanie więcej kalorii, podczas jednego treningu kardio.

Co ciekawe – inna nazwa tego sprzętu to trenażer eliptyczny, co oznacza wszechstronne urządzenie, które angażuje do pracy ponad 90% wszystkich mięśni ciała. To naprawdę świetny sposób, aby poprawić ogólny stan zdrowia organizmu. Pierwsze efekty ćwiczeń na orbitreku pojawią się już po miesiącu regularnych treningów, 2-3 razy w tygodniu, każdy trening powinien trwać minimum godzinę. Ćwiczenia na orbitreku połączone wraz z dietą oraz ogólnym, zdrowym trybem życia mogą przynieść bardzo wyraźną reedukację wagi.Jaki orbitrek wybrać do domu oraz na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie? 

Jeżeli jeszcze nie ćwiczyłeś na takim sprzęcie i nie masz wyrobionych indywidualnych preferencji, warto podjąć wybór o zakupie opierając się o umiejscowienie napędu. To najważniejszy podział, jaki występuje wśród tych sprzętów – ze względu na mechanizm hamowania, wyróżniamy:

  • Orbitrek mechaniczny
  • Orbitrek magnetyczny
  • Orbitrek elektromagentyczny

 

Orbitrek mechaniczny – prekursor

Ten typ orbitreków charakteryzuje bardzo prosta konstrukcja, a za nią idzie niska cena. Ceny orbitreków mechanicznych zaczynają się już od 300 złotych. W przypadku orbitreków mechanicznych regulacja oporu, pracy koła zamachowego, odbywa się za pomocą hamulca sterowanego pokrętłem. Opór i siłę wykonywanego treningu trzeba ustawiać ręcznie kręcąc pokrętłem bądź w przypadku niektórych modeli wybierając konkretny stopień.

Taki mechanizm niestety dość szybo ulega zużyciu i nie nadaje się do dużej liczby treningów bądź do korzystania z tego sprzętu przez wiele osób – pasek klinowy ulega zbyt szybkiemu wyeksploatowaniu. Nie jest to sprzęt rekomendowany na siłownie ani do klubów fitness. Orbitrek mechaniczny bardzo często posiada również ograniczenia, jeżeli chodzi o wagę i wzrost osoby na nim ćwiczącej. Wśród wad znajduje się również głośna praca urządzenia, co przy dłuższym treningu może okazać się męczące. Jeżeli Twój budżet jest niski to sięgnij po taki typ orbitreka, a jeżeli możesz trochę dołożyć sięgnij po wariant magnetyczny.

 

Orbitrek magnetyczny 

Jest to kolejna generacja orbitreków, które weszły na rynek zaraz po orbitrekach mechanicznych. W przypadku orbitreka magnetycznego system hamowania wykorzystuje siłę magnesów, które zastępują pasek klinowy. Są one dużo cichsze w użytkowaniu oraz bardziej odporne na zużycie i ewentualne uszkodzenia. Tutaj siłę regulujemy korzystając z ręcznego pokrętła bądź w droższy wersjach używając panelu elektronicznego. W tych modelach spotykamy się już z większą liczbą udogodnień, które wpływają na ostateczną cenę produktu, która może sięgać nawet do kilku tysięcy złotych. A wszystko kryje się w panelu elektronicznym – może on mierzyć przebytą trasę, czas, kalorie – warto przeczytać szczegółową specyfikację produktu przed zakupem, aby upewnić się, że spełnia on wszystkie indywidualne preferencje.

Pamiętajcie, że warto mierzyć tętno podczas każdego treningu – w łatwy sposób możemy dowiedzieć się czy nie ćwiczymy zbyt obciążająco dla naszego organizmu bądź czy możemy dać z siebie jeszcze więcej. W tych najbardziej rozwiniętych orbitrekach możemy spotkać się z samoczynnym, ciągłym pomiarem tętna i automatycznym obniżaniem trudności poziomu treningu, gdy będzie ono zbyt wysokie.

 

Orbitrek elektromagnetyczny – najbardziej rozwinięta technologia

Jest to najnowocześniejszy rodzaj orbitreka – tutaj za hamowanie koła zamachowego odpowiadają elektromagnesy. To wysoce rozwinięty i zautomatyzowany mechanizm, który często nazywa się również indukcyjnym. To za pomocą konsoli i silnika elektrycznego ustawiamy opór. Taki orbitrek musi być dodatkowo zasilany i wymaga podłączenia do gniazda o mocy 230 V, co sprawia, że przy przedłużającej się awarii prądu w domu nie wykorzystamy wolnego czasu na ćwiczenia. Warto również pamiętać, że sprzęty elektryczne ulegają awarią, a taka może być niezwykle kosztowna. Sam sprzęt kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Jednak za ceną idą również niezwykłe ułatwienia – sprzęt prawie nie hałasuje, co pozwala trenować również podczas spotkań online. Jest bardzo trwały, a panel sterujący dokładnie mierzy parametry treningu takie jak; czas pracy, opór, tętno, pokonany dystans, czy spalone kalorie. Zaawansowane orbitreki elektromagnetyczne łączą się z aplikacjami i dzięki temu możemy np. oglądać filmy lub seriale podczas treningu. Ten typ orbitreka pozwala również na największe ustawienia oporu i wykonywanie cięższych treningów.

 

Czy to już wszystko?

Pamiętaj jednak, że nie tylko system regulacji oporu jest kluczowy przy zakupie orbitreka. On głównie charakteryzuje typ pracy, definiuje cenę produktu oraz pokazuje możliwości, jakie czekają użytkownika przy codziennym użytkowaniu. Przy zakupie weź pod uwagę również ogólną solidność wykonanego sprzętu, zwróć uwagę też na wagę osoby, która będzie trenować – tańsze orbitreki czasami mają limit do stu kilogramów. Spójrz również na to dla osób, o jakim wzroście został wykonany dany sprzęt, aby mieć pewność, że wszystkie limity są dla Ciebie w porządku.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniu idealnego sprzętu dla siebie!


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl