Produkt dnia
Logitech Circle View kamerka do monitoringu
Logitech Circle View kamerka do monitoringu
719,00 zł
Razer Seiren X Quartz Pink mikrofon USB
Razer Seiren X Quartz Pink mikrofon USB
449,00 zł
szt.
Logitech MX Vertical mysz
Logitech MX Vertical mysz
386,14 zł
GOOGLE Chromecast Ultra 4K adapter
GOOGLE Chromecast Ultra 4K adapter
175,00 zł
maszynka Moser 1902-0460 Lithium Pro LCD
maszynka Moser 1902-0460 Lithium Pro LCD
315,00 zł
Razer Basilisk X Hyperspeed mysz
Razer Basilisk X Hyperspeed mysz
188,00 zł
BaByliss 6613DE suszarka
BaByliss 6613DE suszarka
148,00 zł
Blue Mic Yeti USB Blackout mikrofon
Blue Mic Yeti USB Blackout mikrofon
699,00 zł
szt.
słuchawki Apple AirPods PRO MWP22ZM/A
słuchawki Apple AirPods PRO MWP22ZM/A
918,00 zł
Logitech Brio Stream 4k kamerka internetowa
Logitech Brio Stream 4k kamerka internetowa
879,00 zł
Zapisz się do Newslettera
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
EKO KUBKI termiczne Klean Kanteen z serii TUMBLER
EKO KUBKI termiczne Klean Kanteen z serii TUMBLER
  • Jesteś człowiekiem świadomym?
  • Dbasz o swoje zdrowie?
  • Sprawy ochrony środowiska, klimatu, naszej planety są dla Ciebie ważne?
  • Wolisz kupić jedną porządną rzecz niż oszukiwać się - łapiąc "okazje"?
  • Estetyka, wygląd ma dla Ciebie znaczenie?

Jeśli odpowiedź na te pytania lub przynajmniej na jedno z nich brzmi: TAK, to chcielibyśmy zaproponować Ci wyjątkowe produkty Klean Kanteen z serii TUMBLER. Kubki te są tak na prawdę kubkami termicznymi, doskonale radzącymi sobie z utrzymaniem ciepła lub chłodu napoi w nim przechowywanych nawet przez kilka godzin.

Obserwując nawyki spożywania napoi obserwuję olbrzymie marnotrawstwo opakowań jednorazowych. Zabierając ze sobą kawę w drodze na miasto albo na spacer z dzieckiem do parku, podróżując samochodem i zatrzymując się na stacjach benzynowych dla podładowania akumulatorów kawką z expresu czy też biorąc ulubioną "icetea" z lodem w upalne dni na wynos - za każdym razem generujemy śmieci.Z jednej strony taki kubek - bo o nim właśnie mowa - to niepodlegający recyclingowi w znacznej części produkt, z drugiej zaś nie jest on neutralny dla naszego zdrowia. Tworzywo z którego wykonane jest wieczko pod wpływem wysokiej temperatury uwalnia szkodliwe substancje do napoju, podobnie jak nasączona przeważnie - żywica epoksydową - część papierowa. Oczywiście część z nas odzieli cześć plastikową i wyzuci do śmieci segregowanych, do tworzy sztucznych, mniej liczna grupa poświęci się i oddzieli warstwę papieru nadającego się do recyclingu od drugiej - jej niepodlegającej, po to by chociaż część poddać ponownemu wykorzystaniu w przyszłości. Nie oszukujmy się, osób tych jest nie wiele, a większość ludzi po prostu bezrefleksyjnie wyrzuca zużyty kubek do pojemnika ze śmieciami segregowanymi, generując olbrzymi ilości śmieci i zatruwając nasza planetę, generując koszty ekologiczne wywozu śmieci czy produkcji oraz dystrybucji kubków papierowych. To bardzo duży koszt komfortu przysłowiowej Coffee2GO, dla mnie zbyt duży by się na niego godzić (oczywiście poza wyjątkowymi sytuacjami, bo nie chcę nawoływać do utopii :) ).No i wtedy pojawiają się kubki Klean Kanteen. Mają one wiele zalet: najważniejszą dla mnie jest właśnie dbanie o środowisko i świadomość że robię mój mały krok, dla większego celu. Druga jest dbanie o zdrowie - specjalna stal przeznaczona dla produktów spożywczych oraz silikon spożywczy i dobrej klasy tworzywo to wg aktualnego stanu wiedzy - bezpieczne dla naszego zdrowia substancje (m.in. bez BPA!). Ale to nie koniec w wersja tego kubka z otworem na słomkę daje prawie 100% ochronę przez rozlaniem, nawet przy przewróceniu się kubka a sama słomka zaś - chroni nasze zęby przed przebarwieniami czy działaniem niektórych substancji niekoniecznie dla nich korzystnych np. cukrów. W długim okresie czasu kubki te zarabiają na siebie. Brzmi śmiesznie ale coraz więcej kawiarni premiuje spożywanie kawy we własnym kubku niższą ceną. Pomyślmy ile kawek rocznie pijemy w taki sposób i dla wielu z nas o pragmatycznej naturze argument ten będzie wystarczającym samym w sobie a przynajmniej przeważy szalę na korzyść tego rozwiązania. Last but not least :) Dodatkowo wszystkie produkty Klean Kanteen cieszą oko. Są gustowne, designerskie, mają piękne kolory. Idealne na EKO prezent!


Ci z nas, których męczy ręczne zmywanie mogą być zadowoleni - produkt ten można czyścic w zmywarce do naczyń. Ważne jest jednak że producent nie rekomenduje tego rozwiązania. A jeśli już się na nie decydujemy - używajmy do tego celu górnego kosza zmywarki. Grzałki podgrzewające wodę w zmywarkach instalowane są na dole urządzenia i temperatura w dolnej części zmywarki jest wyższa - może to uszkodzić nasz ulubiony kubek :) To rada do szerszego stosowania - nie wkładajmy naczyń z tworzyw do dolnej części zmywarki, nawet gdy mają oznaczenie że można je myć przy użyciu tego właśnie urządzenia ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium